info@turkbiyofizikdernegi.orgBu yıl 31. Ulusal Biyofizik Kongresine Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim
Dalı ev sahipliği yapacaktır. Biz, siz bilim insanlarına bilimsel konuların tartışılacağı, yeni bilgilerin öğrenileceği, birikimlerin paylaşılacağı, Adana kültürünün yaşanacağı, sosyal etkinliklerle tarihsel birikimlerin ve doğal güzelliklerin görüleceği ve kebaplarıyla midelerinizin bayram edeceği, hepimizin bir araya gelip hasret gidereceği bir bilimsel toplantıya ev sahipliği etmekten mutluluk ve onur duymaktayız.


    Adana Çukurova bölgesinin en büyük şehridir. Erken gelip geç giderek etnografya müzesi, sinema müzesi, Atatürk evi, Ramazanoğlu konağı,… gibi müzeleri gezebilir, Seyhan nehri kıyısında yürüyebilir, Taş köprüden geçebilir, şehrin tarihi yerlerini ziyaret edebilirsiniz. Kebabını zevkle yiyebilir, doğal güzellikleri görebilirsiniz. Gündüz yorgunluğumuzu Adana Kebabı yiyerek, eğlenerek ve akşam konaklama yerlerindeki sohbetlerimizle gidereceğiz. Kongre sonunda Toros dağları ve Varda köprüsünü gezip, Tarsus şelalesinde öğle yemeği yiyeceğiz. Öğleden sonra Tarsus’un tarihi mekânlarını dolaşıp isteyenler yerel lezzetlerini tadabileceklerdir.

    Bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlikleriyle anılarınızda yer edecek bir kongreyi hep birlikte gerçekleştirmek üzere sizleri Adana’ya, 31. Ulusal Biyofizik Kongresine davet ediyoruz.

Saygılarımızla.
Yerel Düzenleme Kurulu